Hogy mi van a fejemen az legalább annyira számít, mint az, hogyan készül el. Leginkább az underground fodrászat érdekelne, persze nem tudom, hogy az, ha én vágom le a pasim haját az pontosan minek számít, vagy ha a haverok nyírnak egymás fejére különleges mintázatokat, illetve, ha szakképzett fodrászok egy lakásban fogadják a vendégeket (ezt is szerettem). Kísérletező alkat vagyok és hűtlen, nem ragaszkodom egy valakihez, inkább több helyen tartom a vasat: kedvemtől függően választok, az dönt, hogy éppen milyen fejre- hangulatra vágyom. A profizmus sok mindenen múlik, de tanulható, a kreativitással és a valódi formaérzékkel azonban a legdrágább szalonokban sem bír minden egyes fodrász. Kellemes, ha nem fárasztanak le vágás közben túl személyes élettörténetekkel, vagy üres fecsegéssel (miközben aggódva figyelem, hogy pletyizés közben vajon tudja-e mit művel a hajammal), és az is jó, ha a mellettem ülőt sem kell feltétlenül hallgatnom. Mindehhez jön maga a hely: jó érzés szép, megkomponált belső térben lenni, ötletes részleteket megfigyelni, érdekes magazinokat lapozgatni. Ki nem állhatom az esetlegességet, a vizualitás teljes kizárását, vagy az ízléstelenséget, egyszerűen attól félek, hogy ennek megfelelően fogok én is kinézni: a trendek idétlen koppintása és a régtanult technikák alkalmazásának eredménye lesz a fejemen, és majd csattal, lófarokkal kell a végeredményt takargatva járnom.
Ugyan az én pasimat képtelen vagyok rávenni arra, hogy ne csak a pénz számítson, ha olló alá (ahh, sőt borotva szárazon (!!!!)) tartja a fejét (ezért inkább meggyőztem, hogy maradjanak meg a fürtök, időnként random igazítok rajta), de igenis vannak férfiak, akiknek számít a hajuk, és számít, hogy hol vágatják. Kifejezetten férfifodrászt nehéz találni, hiszen legtöbben egyenhajat nyírnak.
Szergei Furszov és Mihail Koretz (ld. fenti két képen) azonban másképp gondolkozik. Pétervár közepén a szerény Central Barbershop, avagy Man is God, néven nyitottak egy igazi férfiszalont. A férfiember szinte félálomban, ellazultan fekszik, miközben virtuóz mozdulatokkal frizurát készítenek neki, és kellemes arcmasszázs, a bőr felpuhítása után egy profi borotválást kap. Finom, illatos (férfiaknak szánt) termékekkel dolgoznak, nem használnak rózsaszín hajlakkot, vagy virágillatú hajfényt. Gépekkel és ollóval is dolgoznak, és akármilyen minta borotválását is válallják fejre, szakálba egyaránt. Azért azt ajánlom megnézni, milyen káubojosan pörgetik az ollót.
Hhhaaa! Az üzletembertől a hiphop deszkásokig mindenkire gondolnak: Az új, megdesignolt szakállhoz, séróhoz még baseball-sapkát is lehet náluk választani, meg pólót.
A tulajok maguk a fodrászmesterek. Nincs más. Mihail Koretz 1o éve foglalkozott a fodrászművészettel, mielőtt belevágott szalonjába, ami állítása szerint az első és egyetlen volt Pétervárott. Sokáig tanulmányozta az európai klasszikus férfiszalonokat, borbélymesterséget mielőtt belevágott. Attól tart, jogosan, hogy sok-sok hasonló profilú üzlet fog megnyitni, kellő szaktudás nélkül. Meglátjuk.
A hely belső designja letisztult, majdhogynem funkcionalista, igaz, feldobták "férfias" színekkel: meleg sötétbarnával és lágy bézzsel.
Várakozni is kényelmes itt:
A rengeteg simlis sapka, és a veszélyes logó pólóra nyomtatva:
Ha további videót látnál a különleges fodrászfiúk különleges munkájáról, szeress minket a facebookon!
Utolsó kommentek