Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az orosz reggeli

Az orosz reggeliről, mondjuk inkább szovjet reggeliről a meleg vacsoramaradékok jutnak eszembe, amivel a nehéz és fagyos nap előtt meg- illetve feltölti magát a halandó. Régi, szovjetorosz filmek hangulatát idéző jelenet: az egyén kibotorkál a konyhába, az ablakból madártávlat nyílik: a sokadik emeleten vagyunk, majd előkerül a hűtőszekrényből egy fazék, és a gáztűzhelyen sercegve új értelmet nyer a pürével körített fasírt, a borscs, vagy a makaróni... Valamiért atlétatrikót is látok azon a bizonyos egyénen, és nagyon kócos fejet, kissé püffedt orcával. Másik kép.

Illatozó blincsiki, avagy olagyji (mini-palacsinta ld. képen), tejföl (tejszín), házi eperlekvár, fekete tea. Harmadik kép. Tojás, beirdalva megsütött virsli, egy szelet fekete kenyér, és nagggyon erős mustár (gorcsica) (ennek egy változata a képen).

3 Tovább

Orosz kis- és nagy kutyák

Lajka, az orosz tajga kincse.

Bár a szó hallatán mindenkinek a Szputnyik jut eszébe, annak a drága, szerencsétlen kutyának csak a neve volt Lajka, fajtáját tekintve keverék volt. A lajkának három típusát különböztetik meg. Létezik nyugat-szibériai, kelet-szibériai és orosz-európai lajka. Ők a vadászok védelmezői, munkatársai, mindenes vadászkutyák. Zsákmányállata a kis vadtól (mókus, nyest, fácán) a nagy vadakig terjed (jávor, vaddisznó, medve, tigris). El sem tudom képzelni, ki akar mókusra vadászni… Azt írják róluk, hogy a csapát mindig némán követik, hangjukat csak akkor hallatják amikor a vadat már megállították. Hangszínükből állítólag egy jó vadász meg tudja mondani, hogy milyen állatot találtak. A lajka elnevezés is munkastílusára utal, a szó a lájáty (ugatni) igéből eredeztethető. Különleges szépségű kutya, amelyikben a tenyésztés során igyekeztek megőrizni a fajta ősi adottságait, ezért a ma élő egyedekben is kifejezetten erős a vadászösztön.

4 Tovább

Az első orosz szépségkirálynő

Bármilyen furán hangzik, több első is van, és mindez az orosz történelem kacskaringóinak köszönhető.

0 Tovább

Az orosz korondi kerámia

A Moszkvától 60 kilométerre található "Gzsel" 27 falut foglal magában, s az oroszországi kerámiaműhelyek egyik fontos központja. Hagyományosan csak kék színű festékkel dolgoznak fehér alapra.

Gzsel községben a 17. században kezdtek működni az első kerámiaműhelyek flamand mintára. Jó száz évvel később már meghonosodott a majolika, a porcelán és a fajansz is. Az hohlomai faedények mellett az orosz vitrintárgyak leggyakoribb példányait képezik: apró kis edények, figurák népies jelenetekkel.

0 Tovább

Steve Jobs legjobb orosz tanítványa

avagy miért teázik másfél órát Bulad Szubanov, az OTP Russia vezérigazgató-helyettese egy nevenincs bloggerrel (velem).

Facebook-oldalunkon kaptuk a hírt, hogy Szubanov úr kötetlen beszélgetésre invitálja az érdeklődőket a pesti Kempinski Hotelbe. Nos, gondoltam, nem mindennap van ilyen alkalom az ember életében, majd elücsörgök valami hátsó sarokban és csendben hallgatom miről beszélnek okos emberek, ebből nagy baj nem lehet. A Kempinskiben viszont egy kis asztalnál, magányosan ücsörögve találtam Szubanovot és mivel már viszonylag távolról kiszúrt, és ijedtemben elszaladni sem volt időm, együtt szürcsölve a teát töltöttük a péntek délelőttöt.

1 Tovább

Oroszok

blogavatar

Oroszország, nagy ország. És milyen izgalmas! Levél: azoroszok [kukac] gmail.com

Legfrissebb bejegyzések

Utolsó kommentek