Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Az új orosz szimbólum

Oroszország nemzeti ideája - ezzel a címmel írtak ki dizájnpályázatot Moszkvában, a művészeknek egy szimbolikus tárgyban kellett megragadni az oroszság lényegét. A győztes Vitalij Szaburov lett, jutalma 300ezer rubel és az alkotása képviseli Oroszországot a velencei biennálén. Maga a tárgy nem más, mint egy keljfeljancsi, oroszul ванька-встанька. A koncepció nem túl bonyolult, mindenki számára azonnal felfogható, kellően játékos és mégis patetikus: Oroszország megdönthetetlen, vagy legalábbis a megdöntési próbálkozásokra azonnali talpraállással reagál.

0 Tovább

Szt.Pétervár Helsinkiből

Két-három éve követem PikkuVarpunen blogját, leginkább a képek miatt (a finnugor rokonság ellenére csak az időnkénti egy-két mondatos angol nyelvű összefoglalókat értem). A egy anya/ belső építész útját követem nyomon, hogyan rendezi be családja (van egy hároméves kislánya) lakását, majd az egész világot a letisztult skandináv design jegyében. Nemrég Szt.Péterváron járt (hisz az csak egy ugrás Helsinkiből), erről kérdeztem.

Since 2-3 years I'm following the PikkuVarpunen blog, mostly because of the pictures (nonetheless the common Finnugric origins of Hungarian and Finnish, I only understand the very rare 1-2 sentence summaries in English at the bottom of the posts). I am following the path of a mom/ interior designer, how she shapes their nest at home, and styles up the world around inspired by the clear-cut Scandinavian design. She was in St. Petersburg recently (hopped their from Helsinki), and this is what she shared with us.

Picture taken from/ a kép innen: http://pikkuvarpunen.blogspot.hu/

1. Which are your favorite 3 design products in Russia?

I really like Russian in it's traditional way, like babushka dolls, "swinging" nevalyashka dolls and women's traditional fur hats. I guess those aren't so "design" in that word meaning, but stylish those sure are.

0 Tovább

Hajam a fejemen, de hol a szakállam? - fodrászat Pétervárott

Hogy mi van a fejemen az legalább annyira számít, mint az, hogyan készül el. Leginkább az underground fodrászat érdekelne, persze nem tudom, hogy az, ha én vágom le a pasim haját az pontosan minek számít, vagy ha a haverok nyírnak egymás fejére különleges mintázatokat, illetve, ha szakképzett fodrászok egy lakásban fogadják a vendégeket (ezt is szerettem). Kísérletező alkat vagyok és hűtlen, nem ragaszkodom egy valakihez, inkább több helyen tartom a vasat: kedvemtől függően választok, az dönt, hogy éppen milyen fejre- hangulatra vágyom. A profizmus sok mindenen múlik, de tanulható, a kreativitással és a valódi formaérzékkel azonban a legdrágább szalonokban sem bír minden egyes fodrász. Kellemes, ha nem fárasztanak le vágás közben túl személyes élettörténetekkel, vagy üres fecsegéssel (miközben aggódva figyelem, hogy pletyizés közben vajon tudja-e mit művel a hajammal), és az is jó, ha a mellettem ülőt sem kell feltétlenül hallgatnom. Mindehhez jön maga a hely: jó érzés szép, megkomponált belső térben lenni, ötletes részleteket megfigyelni, érdekes magazinokat lapozgatni. Ki nem állhatom az esetlegességet, a vizualitás teljes kizárását, vagy az ízléstelenséget, egyszerűen attól félek, hogy ennek megfelelően fogok én is kinézni: a trendek idétlen koppintása és a régtanult technikák alkalmazásának eredménye lesz a fejemen, és majd csattal, lófarokkal kell a végeredményt takargatva járnom.

Ugyan az én pasimat képtelen vagyok rávenni arra, hogy ne csak a pénz számítson, ha olló alá (ahh, sőt borotva szárazon (!!!!)) tartja a fejét (ezért inkább meggyőztem, hogy maradjanak meg a fürtök, időnként random igazítok rajta), de igenis vannak férfiak, akiknek számít a hajuk, és számít, hogy hol vágatják. Kifejezetten férfifodrászt nehéz találni, hiszen legtöbben egyenhajat nyírnak.

0 Tovább

Made in the USSR

Kissé felevenítve korábbi rovatunkat (Made in Russia), lássunk néhány használati tárgyat, ami pár évtizede (és talán még ma is) meghatározta a szovjet ember hétköznapjait. A kedvencemmel kezdem, a multifunkciós tárolóval. Nekem is volt ilyen az íróasztalomon, ez a zseniális darab mindenféle apróság tárolására alkalmas volt: apám a csavarokat, szögeket, anyám pedig a gombokat, tűket, szalagokat, én meg gémkapcsot, színes radírokat tároltam benne. Fogalmam sincs hova tűnt, de most is jól jönne egy a háztartásban. Nem gondoltam, hogy a hatvanas években tervezték. Minden irányban nyitható, és az egykoron, majd a kétezres évek első felében ismét divatossá vált piros-fehér kombinációban készült:

3 Tovább

Fogd a cipőt és Max - Kibardin!

Ki ez a lány? Ugye mindenki rögtön felismerte az isteni Kate-et. Kate Moss az a modell, aki bármit, értsd BÁRMIT el tud adni, mivel csupa luxus a csaj: természetesen áll rajta a Dior, a Chanel, és luxussá emeli a tömegcuccot, ld. Mango és Rimmel. Ezen a képen Kate Max Kibardin futurisztikus, kissé ribancos cipőjének ékköveként áll, és nehéz eldönteni, hogy a habokból éppen kilépett, a szerelemhez igazi női lábakat kapott sellőlányt látunk, vagy egy kevesek számára megfizethető luxusportékát, illetve unatkozó, ezért sok pezsgő után asztalon táncoló oligarchalányt.

Lássuk a cipellőket. Az előbbi futurisztikus, az idei Prada cipők szellemében készült, melyek vagányabb, motorosabb, lángoló kivitelben bejárták idén a hírességek lábait/világát. Nemhiába, Max Milánóban dolgozik több mint egy évtizede. Max cipője királylányosabb nemcsak azért, mert rózsaszín, és igazi üvegcipő hatású sarka van, de milliónyi kristálystrassz díszíti. Mellette a Prada kollekció egy darabja.

1 Tovább

Oroszok

blogavatar

Oroszország, nagy ország. És milyen izgalmas! Levél: azoroszok [kukac] gmail.com

Utolsó kommentek